Ogłoszenia

Z inicjatywy rodziców nasze przedszkole włączyło się do akcji "Szlachetna paczka". Przygotowujemy paczki dla dwóch bardzo potrzebujących rodzin.
Wszystkie szczegóły akcji zostaną przedstawione przez wolontariuszy na zebraniach z rodzicami. Jednak już teraz zachęcamy do zapoznania się z opisami potrzebujących rodzin na naszej stronie internetowej i na gazetkach przy każdej sali.

Zostańmy wspólnie jednym wielkim darczyńcą!

Opis rodziny:

Pani Daria (29 l.) samotnie wychowuje trójkę dzieci: Jakuba (8 l.), Julię (6 l.) oraz Izabelę (4 l.). W kwietniu tego roku tragicznie zmarł mąż pani Darii. Niedługo po tym pani Daria straciła pracę. W tym miesiącu otrzyma ostatni zasiłek chorobowy. Później rodzinie pozostanie tylko zasiłek rodzinny i pomoc z OPS. Pani Daria jest załamana obecną sytuacją. Stara się na ile może, ale jest jej bardzo ciężko. Mieszka z teściową i nie otrzymuje pomocy ze strony rodziny. Na dzień dzisiejszy dochód na osobę w rodzinie wynosi 267 zł,  ale od grudnia znacznie się obniży. Nadchodząca zima będzie bardzo trudna dla całej rodziny. Pani Daria bardzo nieśmiało prosi o opał na zimę (węgiel/drzewo) - boi się, że bez niego nie przetrwają do wiosny. Rodzinie przydałaby się także kołdra oraz żywność trwała, której czasami nie ma za co kupić.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

Najważniejsze potrzeby rodziny:

• opał na zimę (węgiel/drewno)
  • kołdra
  • żywność

Produkty żywnościowe, jakich potrzebuje rodzina:

Żywność trwała: herbata, ryż, mąka, cukier, olej

Wymagania żywieniowe: mleko, kakao, herbata owocowa

Środki czystości, jakich potrzebuje rodzina:

Proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon, pasta do zębów, mydło/żel myjący

Odzież:

Julia: sweter/bluzka (rozmiar 122, typ budowy: szczupła)

Iza: sweter, spodnie, rajstopy (rozmiar 110, dziewczynka lubi Hello Kitty)

Obuwie:

Jakub: zimowe, trapery i kapcie (rozmiar 34)

Julia: zimowe, kozaki (rozmiar 29)

Iza: zimowe, kozaki (rozmiar 25)

Wyposażenie mieszkania, jakiego potrzebuje rodzina:

Dwie kołdry (140x200, 160x200), dwa zestawy pościeli

Inne potrzeby:

Węgiel i drewno na opał

Specjalne upominki:

Jakub - gra komputerowa, Julia i Iza - puzzle, toaletka do zabawy, inne (motyw Hello Kitty)

Osoby opiekujące sie rodziną:

Wolontariusz - opiekun rodziny: Paweł Ruks

telefon: 607569781

Lider rejonu: Paweł Ruks

Kontakt z osobą odpowiedzialną za akcję „Szlachetna paczka” w naszym przedszkolu:

Marzena Poprawska, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , telefon: 693460792

Opis rodziny:

Pani Beata (46 l.) i Pan Zbigniew (50 l.) wychowują dwójkę dzieci: Dorotkę (12 l.)  i Stanisława (11 l.). Trzy lata temu rodzina przeżyła tragiczną śmierć najstarszego syna,  po której Pan Zbigniew załamał się i stracił pracę. Od pół roku jednak pracował, aby zapewnić podstawowe potrzeby rodziny. Pani Beata, która wcześniej opiekowała się dziećmi, obecnie uczęszcza na kurs doskonalący zawodowo (będzie krawcową). Rodzina jest nadal doświadczana przez los – Pan Zbigniew dwa tygodnie temu miał poważny wypadek w pracy  i w stanie krytycznym leży w szpitalu. Pani Beata z trudem godzi dojazdy do szpitala oddalonego o 200 km z uczestnictwem w kursie mającym zapewnić jej stałą pracę,

nie poddaje się jednak dla dobra dzieci. Rodzina mieszka w trzypokojowym mieszkaniu, lecz ze względu na oszczędności i brak centralnego ogrzewania (kuchnia węglowa) dwa pokoje są zamknięte. Dochód na jednego członka rodziny w wysokości 223 zł nie pokrywa wydatków na jedzenie i opłaty. Rodzina ma zaległości finansowe i zaciągniętą pożyczkę (przeznaczoną na codzienne wydatki). Rodzina z wdzięcznością przyjmie podstawowe artykuły żywnościowe, których tak brakuje im na co dzień. Potrzebne są również zimowe buty i kurtki dla dzieci i rodziców, gdyż dzieci wyrosły z obuwia, a ich ubrania są zniszczone i zbyt lekkie na zimę.

Najważniejsze potrzeby rodziny:

• jedzenie
  • ubrania
  • garnki

Produkty żywnościowe, jakich potrzebuje rodzina:

Żywność trwała: herbata, ryż, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne

Inne produkty żywnościowe: galaretki, mleko, jogurty, kakao, miód

Środki czystości, jakich potrzebuje rodzina:

Proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, mydło/żel myjący

Odzież:

Stanisław: przejściowe, bluzy, spodnie (rozmiar 150, typ budowy: szczupły)

Dorota: zimowe, kurtka, spodnie (rozmiar 160, typ budowy: przeciętna)